Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė
Kupiškio rajono savivaldybės administracija


Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             
Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Apklausos                       

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Savivaldybių gerovės indeksas: Kupiškio rajono savivaldybė 39 vietoje

2022-04-05

Vilniaus politikos analizės instituto sudarytame Savivaldybių gerovės indekse Kupiškio rajono savivaldybė pakilo 3 vietomis ir dabar užima 39 poziciją iš 60 Lietuvos savivaldybių.

 

Vilniaus politikos analizės institutas nuo 2018-ųjų metų sudaro Savivaldybių gerovės indeksą. Šis indeksas yra sudėtinis, paremtas plačios teminės apimties rodikliais ir yra tęstinis.

 

Šio indekso tikslas – ne reitinguoti, bet vykdyti ilgalaikį stebėjimą, siekiant nuomonių formuotojams bei sprendimų priėmėjams suteikti objektyvios kontekstinės informacijos, didinti visuomenės informuotumą apie padėtį skirtinguose Lietuvos regionuose ir skatinti gyventojų pilietinį įsitraukimą į gerovės kūrimą savo gyvenamoje aplinkoje.

 

Savivaldybių gerovės indeksas, grindžiamas oficialiosios statistikos duomenimis, rodo naujausias savivaldybių gerovės raidos tendencijas. Indeksą sudaro 5 komponentai – socialinis saugumas, fizinis saugumas, gyvybinga ekonomika, kokybiškas švietimas, sveika demografija, o bendras vienos savivaldybės vertinimas yra subindeksų vidurkis.

 

Socialinio saugumo komponentu matuojama savivaldybių socialinės gerovės situacija pagal integraciją į darbo rinką, lygias galimybes (vyrų ir moterų užimtumo santykį), socialinės paramos aprėptį ir skurdo rizikos lygį (nuo 2020 m.).

 

Fizinio saugumo komponentą sudaro potencialių grėsmių gyvybei ir sveikatai rodikliai: automobilių kelių saugumas, nusikalstamumas (baudžiamųjų nusikaltimų santykinis rodiklis), medicininės pagalbos prieinamumas ir mirštamumo nuo neužkrečiamų ligų statistika.

 

Ekonomikos gyvybingumo komponentą sudaro konkurencingumo, investicijų patrauklumo ir augimo potencialo rodikliai: vidutinis atlyginimas, įmonių skaičius ir smulkių bei vidutinių įmonių skaičius, tiesioginių užsienio investicijų skaičius tenkantis vienam gyventojui, užimtumo lygis (16 – 65 m. amžiaus gyventojų).

 

Švietimo kokybės komponentą sudaro švietimo prieinamumo rodikliai: ikimokyklinio švietimo aprėptis, dalyvavimas neformaliojo vaikų švietimo veiklose ir švietimo rezultatų rodikliai: įstojusiųjų į kolegijas ir universitetus dalis nuo bendro tų pačių metų abiturientų skaičiaus ir brandos egzaminų (lietuvių kalbos ir matematikos) rezultatai (surinkusiųjų 51 – 100 balų dalis).

 

Demografijos komponentą sudaro demografinės senatvės koeficiento ir neto migracijos rodikliai.

 

Patogesnei analizei ir lygiaverčiam palyginimui savivaldybės buvo sugrupuotos į penkias kategorijas: didžiųjų miestų, kaimiškas, kurortų, urbanizuotas ir žiedines savivaldybes.

 

Kupiškio rajono savivaldybė priskiriama prie kaimiškųjų savivaldybių. Vilniaus politikos analizės instituto vertinimu, pagal Savivaldybių gerovės indeksą Kupiškio rajono savivaldybė 2021 metais pakilo 3 pozicijomis ir dabar užima 39 vietą (2020 m. – 42 vietą, 2019 m. – 45 vietą, 2018 m. – 49 vietą).

 

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3qJGGdK

 

Parengta pagal Vilniaus politikos analizės instituto informaciją

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2022-04-05 15:09
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“