Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Apklausa

Energetikos ministerija kviečia dalyvauti apklausoje, kuri padėtų nustatyti, ar pakanka informacijos apie galimybes gaminti elektros energiją savo poreikiams bei kokiu būdu būtų patogiausia gauti šią informaciją

Elektros energijos gamyba sau

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Skelbimai

Šaltesnė nei pernai žiema šiemet atsispindi ir sąskaitose už šildymą

2017-05-15

 

 

Pasibaigus balandžio mėnesiui, per septynis šildymo sezono mėnesius kupiškėnai už 50 kvadratinių metrų dydžio buto šildymą bus sumokėję vidutiniškai apie 297 eurus. Tai yra 3,5 proc. daugiau nei prieš metus, kuomet sąskaitų už patalpų šildymą per septynis mėnesius suma siekė apie 287 eurų.

 

AB „Panevėžio energija“ vidutine šilumos kaina per metus sumažėjo vidutiniškai 6,5 procento. Rekonstruotos Rokiškio, Zarasų, Panevėžio miestų katilinės, pastatant naujus biokuru kūrenamus katilus, leido atpiginti šilumą, tačiau suvartotas šilumos kiekis būsto šildymui, palyginti su praėjusiu šildymo sezonu, padidėjo vidutiniškai 9,6 procento.

 

Sunaudotas šilumos kiekis priklausė nuo kiekvieno namo gyventojų poreikių, namo statybinių konstrukcijų ir inžinerinių sistemų būklės bei namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų darbo.

 

Suvartojamos šilumos kiekiui poveikį darė šaltesnis šildymo sezonas nei praėjęs. Šį sezoną Kupiškyje vidutinė oro temperatūra sudarė apie 1,4 laipsnio šilumos, praėjęs sezonas buvo šiltesnis – apie 2 laipsnius šilumos. Kaip ir praėjusią žiemą, taip ir šio sezono šalčiausias mėnuo buvo sausis. Šių metų sausį vidutinė oro temperatūra Kupiškyje sudarė 3,1 laipsnio šalčio ir gyventojai už 1 kv. metro būsto šildymą vidutiniškai mokėjo 1,14 euro.

 

Jei palygintume šildymo dienų skaičių, tai jis buvo panašus, nes tiek praėjęs, tiek šis šildymo sezonas buvo pradėtas beveik tuo pačiu metu. Praėjęs sezonas buvo pradėtas spalio 8 dieną, o pasibaigęs – dviem dienomis anksčiau. Beje, šis šildymo laikotarpis bus vienas iš ilgesnių per pastaruosius metus, nes oficialiai šildymo sezonas Kupiškyje baigtas gegužės 4 dieną, o praėjęs gegužės 2 d. Gyventojai už suvartotą šilumą gegužę, mokės birželio mėnesį.

 

Per visą šildymo laikotarpį iki gegužės mėnesio už suvartotą šilumą butų šildymui daugiausiai mokės gyventojai, kurių gyvenamuosiuose namuose 1 kv. metro plotui šildyti buvo suvartota vidutiniškai 161 kWh šilumos. Tokių namų gyventojai už 50 kv. metrų ploto buto šildymą šį šildymo sezoną vidutiniškai sumokės 460 eurų.

 

Renovuotų namų gyventojai už šildymą mokės mažiausiai. Per septynis šio šildymo sezono  mėnesius renovuotuose namuose 1 kv. metro šildymui vidutiniškai suvartota 64 kWh šilumos ir 50 kv. metrų buto patalpų šildymas vidutiniškai kainuos 183 eurus.

 

Koks bus kitas šildymo sezonas? Nuo šių metų birželio mėnesio panaikinus PVM lengvatą šildymui, vietoje 9 proc. gyventojams bus taikomas visas PVM, ši aplinkybė prisidės prie šilumos kainos augimo. Panaikinus PVM lengvatą, gyventojams padidės išlaidos ne tik patalpų šildymui, bet ir karštam vandeniui bei cirkuliacijai (“gyvatukams“). AB „Panevėžio energija“ pridėtinės vertės mokestį, kurį priskaičiuoja parduodama šilumą ir karštą vandenį, privalo sumokėti į valstybės biudžetą nepriklausomai nuo to, ar vartotojai sumoka, ar ne, ir papildomų pajamų, pelno neuždirba.

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2017-05-15 17:08
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“