Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Apklausa

Energetikos ministerija kviečia dalyvauti apklausoje, kuri padėtų nustatyti, ar pakanka informacijos apie galimybes gaminti elektros energiją savo poreikiams bei kokiu būdu būtų patogiausia gauti šią informaciją

Elektros energijos gamyba sau

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Skelbimai

Pavasaris sumažino šilumos mokesčius

2017-04-12

 

 

 

       Gyventojų šilumos sąskaitas mažins ne tik šiltesnis oras, bet ir žemesnė šilumos kaina nei pernai kovą.

       Kupiškyje vidutinė oro temperatūra sudarė 3,3 laipsnius šilumos, pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo vėsiau, vidutinė oro temperatūra siekė 1,8 laipsnio šilumos. Šį kovą AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina gyventojams buvo 5,88 ct/kWh, prieš metus – 6,06 ct/kWh su PVM. 

       Kiek gyventojams teks mokėti už būsto šildymą, pirmiausia, priklausys nuo suvarto šilumos kiekio, kuriam įtakos turėjo ne tik lauko oro temperatūra, bet ir daugiabučių bei jų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų būklė, jų priežiūra ir eksploatavimas. Būtent administratoriai ir prižiūrėtojai, kuriems gyventojai kas mėnesį moka atskirą mokestį, yra atsakingi už šilumos taupymą namo viduje, tolygų visų pastato patalpų šildymą ir karšto vandens tiekimą.

       Šilumos tiekėjas atsakingas už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų. AB „Panevėžio energija“ gyventojams teikia sąskaitas už šilumą, apskaitytą įvadinio šilumos skaitiklio ir paskirstytą pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytą metodiką.

       AB „Panevėžio energija“ duomenimis 2017 m. kovo mėnesį daugiabučiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 7,3 proc. mažiau šilumos nei praėjusių metų kovą. Būsto vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 13,72 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,80 Eur/m2. 50 kv. metrų buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 40 Eur. Praėjusių metų kovą gyventojai mokėjo apie 45 Eur.

       Mažiausiai už šilumą mokės renovuotų namų gyventojai. Kvadratinio metro ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota 8,08 kWh ir kainuos 0,47 Eur. Tokiu atveju 50 kv. metrų ploto buto šildymas renovuotuose namuose kainuos apie 24 Eur. Praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu už tokio pat ploto būstą mokėta apie 30 Eur.

       Didžiausių sąskaitų sulauks gyventojai, kurių namuose kvadratinio metro ploto šildymui suvartota apie 21,24 kWh. Tokių namų gyventojai už vieno kvadratinio metro šildymą vidutiniškai mokės 1,25 Eur ir 50 kv. metrų ploto buto šildymas kainuos apie 63 Eur. 2016 m. kovą – apie 65 Eur.

      

       Informacija vartotojams

       Atsinaujinusioje Bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt /Gyventojams/ Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose/ Namo informacija/ galima sužinoti, kiek kiekvieną mėnesį gyvenamieji namai suvartojo šilumos vienam kvadratiniam metrui šildyti ir kiek tenka mokėti už buto kvadratinį metrą.

 

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2017-04-12 09:31
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“