naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Valstybinė darbo inspekcija organizuoja nemokamą seminarą

2017-04-20

Balandžio 28 d. – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Tą dieną Valstybinė darbo inspekcija pamini organizuodama Valstybinės darbo inspekcijos Pavasario konsultavimo dieną. Siekiant nuolat šviesti ir mokyti darbdavius ir darbuotojus galimų profesinės rizikos veiksnių, jų atpažinimo, veikimo ir pasekmių klausimais, organizuojamas nemokamas seminaras-konsultacija įmonių atstovams.

 

2017 m. balandžio 26 d. 10 val. Savivaldybės žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus salėje organizuojamas seminaras, kurį ves Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus inspektoriai darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų taikymo praktikoje klausimais:

  1. Socialinio dialogo skatinimas.
  2. Nelaimingi atsitikimai ir jų prevencija.
  3. Nelegalus darbas.
  4. Aktualūs darbo teisės klausimai.
  5. Neblaivumo darbe prevencija.

 

Seminaro trukmė apie 2 val. Po seminaro bus teikiamos ir individualios konsultacijos.

 

Kviečiame įmonių vadovus ar darbuotojus, atsakingus už darbų saugą, dalyvauti ir tikimės, jog šios konsultacijos pasitarnaus darbuotojų saugai ir sveikatai gerinti, padės darbuotojams bei darbdaviams sukurti saugesnę bei sveikesnę darbo aplinką.


 

Balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena 

 

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992-2016 metais darbe žuvo ir sužalota daugiau nei 79 tūkst. žmonių.

 

Padidintos rizikos grupė – darbuotojai, kurių darbo stažas įmonėje yra iki vienerių metų; pastaraisiais metais jie sudaro apie 40 proc. sunkiai ar mirtinai nukentėjusiųjų darbe. Papildomą riziką darbe kelia neblaivus darbuotojas: pernai Lietuvoje beveik 10 proc. visų žuvusiųjų ir sunkiai sužalotųjų darbe buvo neblaivūs.

 

Negalima darbo laikyti visaverčiu, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove. Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama priminti, jog saugaus darbo kultūra reiškia daug išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų.

 

Todėl minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną jau vienuoliktus metus Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įvairiais renginiais skatina visus aktyviai įsitrau


kti į saugaus darbo kultūros puoselėjimą. Rengiamos VDI Pavasario konsultacijos, kurių metu inspektoriai vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, konsultuoja aktualiais darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais.

 

Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų ir įtvirtindama jau esamą įdirbį, VDI šią savaitę nemažai bendraus su moksleiviais: šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai ves daug saugaus darbo pamokų.

 

Visų renginių grafiką galima rasti adresu: http://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=1071

 

Balandžio 28 d. VDI kviečia išbandyti savo žinias sprendžiant nacionalinį darbuotojų saugos ir sveikatos e. testą. Testas skirtas plačiajai visuomenei, jo klausimai pateikiami populiariai. Testą bus galima spręsti balandžio 28 d. nuo 6 val. iki 24 val. Daugiau informacijos adresu: http://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=1072


 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2017-04-25 09:59
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“