naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            

Atviri duomenys                
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

 

Naujienos ir aktualijos

Kovo mėnesio sąskaitose nesimato pavasario

2018-04-13

 

Šį kovą vidutinė lauko oro temperatūra Kupiškyje sudarė 1,9 laipsnio šalčio ir buvo 5,2 laipsnio šaltesnė nei praėjusių metų kovą, kai vidutinė lauko temperatūra buvo 3,3 laipsnio šilumos. Dėl vėsesnių orų šilumos daugiabučiuose buvo suvartota apie 38 proc. daugiau nei prieš metus.

 

Kiekvienas namas suvartoja skirtingą šilumos kiekį, todėl ir sąskaitos gyventojams yra skirtingos. Šilumos suvartojimą atskiruose daugiabučiuose lemia ne tik lauko oro temperatūra, bet ir namo sienų, stogo šiluminė varža, langų sandarumas, namo šildymo ir karšto vandens sistemos techninė būklė, jos priežiūra.

 

Šį kovą AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kaina buvo 5,74 ct/kWh su PVM, lyginant su praėjusių metų kovu ji buvo mažesnė 2,4 proc. Taigi mokesčių dydį lėmė tik padidėjęs šilumos suvartojimas.

 

AB „Panevėžio energija“ duomenimis šių metų kovą Kupiškyje būsto vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 19 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 1,08 Eur. 50 kvadratinių metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 54 Eur, praėjusių metų kovą mokėta apie 40 Eur.

 

Mažiausiai šilumos naudojančiuose daugiabučiuose vieno kvadratinio metro šildymui vidutiniškai suvartota 11,3 kWh šilumos ir mokestis renovuotuose namuose už šildymą vidutiniškai sudaro 0,65 Eur. 50 kvadratinių metrų ploto buto šildymas tokiuose namuose vidutiniškai kainuos 33 Eur, pernai tuo pačiu metu kainavo apie 24 Eur.

Daugiausia šilumos vartojo butai senuose, nerenovuotose, prastos būklės daugiabučiuose, kuriuose šildymui reikėjo vidutiniškai 26,50 kWh šilumos vienam kvadratiniam metrui. Tai gyventojams vidutiniškai kainuoja 1,52 Eur. 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 76 Eur, 2017 m. kovą mokėta apie 51 Eur.

 

Informacija vartotojams

AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt prisijungę prie Klientų savitarnos portalo gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai

 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2018-04-13 14:13
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“