naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Darniausios turizmo bendruomenės apdovanojimas ir Tautinio paveldo produkto sertifikatas – Adomynės kaimo bendruomenei

2017-10-10

 

Pasaulinę turizmo dieną – rugsėjo 27-ąją – viešbučio „Vilnius Grand Resort“ konferencijų centre vyko 5-asis Lietuvos turizmo forumas, kurį organizavo Ūkio ministerija. Šiemet jis skirtas Valstybės atkūrimo šimtmečiui ,,Konkurencingas ir darnusis turizmas“. Forumo metu turizmo profesionalai, verslo ir akademinės bendruomenės atstovai aptarė, kas nuveikta baigiantis 2017-iesiems, kurie Jungtinių Tautų buvo paskelbti Tarptautiniais darniojo turizmo skatinimo metais. Lietuva yra PTO narė ir atstovauja Europai šios organizacijos Darniojo turizmo komitete. Jo metu apdovanoti pirmą kartą organizuoto Lietuvos darniojo turizmo konkurso nugalėtojai, taip pat pagerbti šalies turizmui nusipelnę asmenys.
Ūkio ministerija, būdama PTO Darniojo turizmo komiteto atstovė Europai ir siekdama skatinti darniojo turizmo plėtrą, organizavo pirmuosius Lietuvos darniojo turizmo apdovanojimus, kurie ateityje turėtų apimti visą Baltijos jūros regioną.
Ūkio ministro įsakymu sudaryta komisija rinko Lietuvos darniausiuosius: kelionių organizatorių, bendruomenę, turizmo informacijos centrą, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigas. Šiais apdovanojimais siekiama paskatinti turizmo verslo atstovus ir bendruomenes, veiklą vykdančias pagal darniosios plėtros principus.
Darniausia bendruomene šios kompetentingos komisijos nuomone pripažinta Adomynės kaimo bendruomenė.
Dar 2003 m. Adomynės kaimo bendruomenė susikūrė tam, kad čia gyvenantys žmonės galėtų gyventi geriau, įdomiau, turiningiau, gražiau, kad sujungtų ir suvienytų visus čia gyvenančius ir jau po pasaulį pasklidusius adomyniečius, kad į Adomynę pritrauktume turistus – juk čia stovi nepakartojamas medinės architektūros paminklas, įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių registrą – pono Adomo dvaras, dar jo samdinių sodintas parkas, kastuvais iškastas didžiulis šautuvo formos tvenkinys, adomyniečiai nuo seno garsėja savitomis vaišingumo tradicijomis, visame Kupiškio rajone garsėja savo šeimininkėmis, puoselėja etnokultūrines tradicijas. Todėl 2014 metais bendruomenėje, išstudijavus savo krašto istorinį, kultūrinį ir kulinarinį paveldą, sukurtos dvi edukacinės programos (suaugusiems – „Smagu širdžiai, gardu pilvui“, vaikams – „Adomynės lobio ieškojimas“). Jose dalyvauja 21 žmogus. Programų dalyviams organizuojama ekskursija po dvarą, kepamos karštosios dvaro bandelės (buvo vadinamos „Pagrabinėmis“ bandelėmis, kurios nuo XIX a. buvo kepamos tik Adomynėje ir jos apylinkėse, o 2017 m. joms suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas), lietuvių liaudies dainomis ir rateliais linksmina etnografinio kolektyvo nariai. Bendruomenėje visais metų laikais vyksta daug renginių, todėl nuolat rūpinamasi jaukios kaimo aplinkos išsaugojimu, gražinimu bei naujų atrakcijų sukūrimu. Tai, ką adomyniečiai pristato ir rodo savo svečiams, jiems patiems yra labai brangu. Todėl ir dainos skamba širdingai, ir ratelius eiti smagu, ir gido pasakojimas pritraukia paprastumu ir informacijos gausa. Šiltumas, paprastumas ir nuoširdumas – jų išskirtinis bruožas.
Adomynės kaimo bendruomenė per pastaruosius metus rūpinosi (bendradarbiavo pateikiant informaciją ir prisidėjo savo lėšomis prie leidybos) platinant informacijos apie Adomynės dvarą ir jame vykdomas veiklas sklaida turistams skirtose knygose („Lietuvos dvarai“, „Lietuvos dvarai ir pilys“, „Dvarai kviečia užsukti“, „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“).
Reikia pasidžiaugti, kad pastangos nenuėjo veltui, nes Adomynę jau atranda turistai, o jų įrašai Atsiliepimų knygoje bei išsakyti padėkos žodžiai liudija, kad svečiai lieka sužavėti viešnage joje.

 

Savivaldybės administracijos informacija

 
 
Informaciją atnaujino: Stasė Krestovienė, stase.krestoviene@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2017-10-10 10:24
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“